Wiosenne Marsze na Orientację. 20.04.2013r.

rzy słonecznej, acz wietrznej pogodzie, odbyły się 20.04.2013r. kolejne Wiosenne Marsze na Orientację. Do rywalizacji stanęło aż 20 drużyn na trzech trasach, "dla weteranów", "średniej" i "wózkowej". Łącznie na trasę wybiegły z mapą 54 osoby.
"Weterani" walczyli na najdłuższej i najtrudniejszej trasie, z punktami mylnymi. Na trasę "średnią" ruszyli mniej obyci z mapą studenci, gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych. Z dumnie podniesionymi głowami trasę "wózkową" pokonali rodzice z pociechami oraz jedna drużyna uczennic z podstawówki.
Na zawodach zabrakło tylko licealistów. Na naszą imprezę przyszli, oprócz studentów naszej Uczelni, jej absolwenci, dzieci ze Szkół Podstawowych nr 1 i 12 w Elblągu, gimnazjaliści i sympatycy naszej sekcji.
Szczególnie na trasie najtrudniejszej była zażarta, ale przyjazna rywalizacja między sekcyjnymi weteranami. O poszczególnych miejscach zadecydowały szczegóły na trasie - przesunięty azymut, najście na punkt z niewłaściwej strony itp. Na pierwszych trzech miejscach ulokowali się faworyci.
Na trasie "średniej" wygrały faworytki - "Superwłóczybutki", ale dzielnie spisały się drużyny z elbląskiej "Jedynki" zajmując trzecie i piąte miejsce. Niestety druh musiał nie klasyfikować dwóch zespołów, ponieważ przyszły na metę niekompletne, rozproszyły się na trasie.
Trasa "wózkowa" to długi spacer z półtorarocznymi "Włóczybutkami". Dzielne maluchy pokonały 2500 metrów z uśmiechem na twarzy. "Gorzej" wyglądali rodzice. Tu nie było rywalizacji a podane miejsca są tylko konieczną formalnością.
Przygodę na tej trasie przeżyły dziewczęta z SP 12, które zawędrowały aż do Dąbrowy, ale alarmowy telefon do druha, po przekroczonym czasie, doprowadził zguby do mety. Po drodze dziewczęta przygarnęły do swojej grupy ucznia z SP 1, od którego odłączyli się członkowie jego drużyny.
Na mecie młodsi uczestnicy marszów dostali od druha, w ramach regeneracji straconych kalorii, słodkiego lizaka.
Zapraszamy na Mistrzostwa PWSZ w parach, już w maju!!!