"Wielki Kamień". 19.10.2013r.

dniu 19października, na pierwszy rajd w roku akademickim 2013/2014 wybraliśmy się do Próchnickiego Jaru. Chcieliśmy sprawdzić, czy potężny głaz narzutowy, zwany "Wielkim Kamieniem", leży na swoim miejscu.
Strome zejście na dno wąwozu, oraz długi marsz wzdłuż rzeczki Kamienna, były niemałym wyzwaniem dla nowych członków sekcji. Do głazu doszliśmy w nieco przybrudzonych butach. Przy pomniku przyrody krótki postój, pamiątkowe zdjęcie a po nim ostra wspinaczka.
Podczas podejścia jeden ze studentów zaniemógł. Okazało się, że przyszedł na rajd chory, na antybiotykach. Szybka decyzja starszyzny i "Pan Andrzej" wraz z "Haribo" odprowadzili chorego do Próchnika, gdzie czekał już na niego transport do Elbląga.
Na skraju lasu druh rozpalił ognisko i rozpoczęła się kiełbasiana uczta. Piękna, słoneczna pogoda wraz z dywanem kolorowych liści, stanowiły niezapomniane tło naszej wyprawy.
Podczas posiłku druh nadał pseudonim jednej ze studentek. Jej charakterystyczny śmiech rozbrzmiewał co chwilę nad lasem. "Haribo" nazwał ją "Chichraką", a druh to proporcem przypieczętował.
Po ognisku jeszcze przez około dwie godziny "Włóczybuty" chodziły bezdrożami i leśnymi duktami, aż dotarły do Krasnego lasu. Stamtąd miejski autobus zabrał wędrowców do Elbląga.