Od źródeł Srebrnego Potoku. 26.04.2014r.

ługi rów melioracyjny zastąpił niegdyś urocze źródła "Srebrnego Potoku". Nie wygląda to ładnie, ale ktoś chciał prawdopodobnie osuszyć i odzyskać część łąki. Studenci myśleli, że to jakiś żart z tymi źródłami, ale mapa nie kłamie i druh badał to miejsce już kilkakrotnie.
"Srebrny Potok" łączy się w okolicach pętli tramwajowej nr 2 z Kumielą (Dzikuską) i już jako Kumiela wpada do rzeki Elbląg.
Maszerując wzdłuż "Srebrnego Potoku" mogliśmy podziwiać jego koryto aż do okolic muszli koncertowej w Bażantarni. Bieg strumienia jest niezwykle urozmaicony. Przepływa przez Jezioro Milejewskie, poprzez olsy, łąki i pola aby w końcu wpłynąć do kompleksu leśnego i głębokimi jarami dotrzeć do czerwonego szlaku w Bażantarni.
Niemało kłopotu sprawiło nam częste pokonywanie zwalonych drzew, wielokrotne przeprawy przez rzeczkę, ukryte pod liśćmi błotne bagna (jedna ze studentek prawie straciła buta), strome wejścia i zejścia. Udało nam się "przepchać" ponad 20 metrowy przepust pod drogą z Dąbrowy do Stobojów, a niektóre studentki zażyły nieplanowanej kąpieli.
Cała trasa w świetle słońca i w kolorach soczystej zieleni wyglądała niezwykle malowniczo. Ta różnorodność terenu dawała nam się we znaki. Widząc to druh robił często krótkie odpoczynki z jednym, dłuższym popasem na ognisko.
Taki dziki teren mamy nieopodal naszego Elbląga. Każdy może tu od czasu do czasu zawędrować i zamienić się w odkrywcę nieodkrytej do tej pory rzeki..