Próchnik-Nadbrzeże Żeglarski piknik. 09.05.2015r.

Próchnika do Nadbrzeża to był spacer, a właściwie spacerek. Druh nawet zarządził dłuższy postój, żeby za wcześnie nie przybyć na imprezę inaugurującą tegoroczny sezon żeglarski.
Piękna pogoda była niewątpliwym sprzymierzeńcem żeglarskiego pikniku. Na uroczystym podniesieniu flagi, oznajmiającej początek pływania w tym sezonie na Zalewie Wiślanym, obecny był Pan Rektor naszej Uczelni, Prezesowa AZS PWSZ Elbląg oraz kilka innych ważnych osobistości z gminy Tolkmicko no i oczywiście studenci.
Po wysłuchaniu hymnu państwowego rozpoczęła się przygoda z wodą. Szefowa AZS wyznaczyła ekipy, które miały pływać na trzech jachtach, a pozostali przy dosyć wysokiej fali, walczyli w tym czasie z wiatrem na kajakach. Po około 90 minutach była zmiana.
Instruktorzy żeglarstwa i kajakarstwa w fachowy sposób pokazywali walory wodnych sportów a studenci, wielu pierwszy raz w życiu, aktywnie w nich uczestniczyli.
Po regatach wyczerpani żeglarze i kajakarze mogli posilić się upieczoną przez siebie nad ogniskiem kiełbaską.
Miejmy nadzieję, że ten pierwszy kontakt z żeglarstwem na długo pozostanie nowym "wilkom morskim" w pamięci i niektórzy z nich wkrótce znowu postawia nogę na pokładzie jachtu.