"Odliczanka XIII" 11.06.2016r.

radycyjna, już "XIII Odliczanka" przebiegała nową trasą, w zupełnie innych regionie naszej okolicy. Zaczynała się bowiem w Zielonce Pasłęckiej, leżącej około 8 kilometrów na południe od Pasłęka. Tam "Włóczybuty" dotarły pociągiem. Teren całego rajdu był raczej płaski, otwarty tylko nieznacznie pofałdowany. Jakże różnił się od zalesionej, niemalże górskiej Wysoczyzny.
Pogoda sprzyjała wędrówce i te 42 kilometry przeszliśmy w słonecznej aurze. Tylko tuż za Kiemlinkiem spotkał nas krótki, intensywny deszczyk. Schronilismy się, w jakby na to zdarzenie zbudowanej, wiacie leśnej. Potem było juz tylko słonecznie.
Do Pasłęka przechodziliśmy przez Kiemlinek, Rogajny, Gołąbki. W Rogajnach spotkaliśmy "zawianego" grzybiarza, który przyczepił się do druha i opowiedział mu niesamowitą historię. Otóż onegdaj, po bójce w której został nieco pocięty nożem zawieziono go do Elbląga, do szpitala. Tam go zszyli i on następnego dnia te 30 kilometrów, z Elbląga do Rogajn, przebył w gumakach w ciągu 2 godzin. Oby się tacy ludzie na kamieniach rodzili.
W Pasłęku trafiliśmy na jakiś festyn, na który serdecznie zapraszał nas jego gospodarz. O mały włos skusilibyśmy się na pieczone kiełbaski. Po tych kilkunastu kilometrach nasz ekipa zmalała do 4 osób. Reszta się po prostu "odliczyła". Czas uciekał a przed nami jeszcze 2/3 drogi. Minęliśmy zabytkowy drewniany kościółek w Mariance a w Aniołowie, przy sklepie zrobiliśmy krótki popas. W naszych brzuchach zniknęły kanapki i batoniki.
Przez Weklice przeszliśmy niezauważeni i znajomym nam duktem leśnym i polną drogą dotarliśmy do Przezmarka. Słońce wyraźnie się zbliżyło do ziemi. Przed sklepem druh podzielił drożdżówkę, która dodała nam sił. Minęliśmy Sierpin, przeszliśmy pod "Berlinką" i weszliśmy w las zwany popularnie "Prochownią". Po 2 kilometrach weszliśmy do Bażantarni. Wzdłuż płotu cmentarnego, żółtym szlakiem pomaszerowaliśmy pod Górę Chrobrego. Tam zakończyliśmy "XIII Odliczankę". "Pan Andrzej", "Idol", Paweł i druh powolnymi krokami rozeszli się do swoich domów.