"Odliczanka XV". Such± stop± po wałach Druzna - 16.06.2018r..

a "Odliczanka" różniła się od poprzednich. W grę wchodziła nie tylko spora odległo¶ć (około 44 kilometrów, ale również kilka pontonowych przepraw przez rzeki i rzeczki wpływaj±ce do Jeziora Druzno.
Nasza droga prowadziła tuż przy jeziorze. Szli¶my wałami. Pomysł na ten rajd pojawił się kilka miesięcy wcze¶niej. Wszystkie szczegóły, trasę i sprzęt dopracował druh z Panem Andrzejem a w realizacji brały udział najodważniejsze "Włóczybuty". Ważnym elementem była piękna, słoneczna pogoda.
Wszyscy byli¶my podekscytowani i nie mogli¶my się doczekać pierwszej przeprawy, przez Tynę. Poszło jak z płatka. Każdy wiedział co ma robić i po półgodzinie byli¶my po przeprawie. Każda para przeprawiaj±ca się pontonem, po pierwszej chwili niepewno¶ci, bezpiecznie dopłynęła na drugi brzeg,
Do kolejnych przepraw napompowany ponton nie¶li na zmianę mężczyĽni. Kobiety miały wolne.
Jak to na rajdach bywa, nasz stan zmieniał się co jaki¶ czas. Kilka osób ubyło a doł±czył do nas "Kwatermistrz". Upał spowodował, że rajd postanowili¶my zakończyć lodami w Mc'Donald's przy dworcu kolejowym. Tak też się stało. Po godzinie jedenastej w nocy dotarli¶my wyziębieni do celu, ale deser zjedli¶my.