XXX Bielikowe Harce Orientacyjne
"PIERÓG" 29-30.11.2014r.

o biegu, siedząc przy stole "Boro" nagle złapał się za głowę i powiedział - druhu to już 15 lat! Rzeczywiście, dopiero wtedy to do nas dotarło. Przez ten okres czasu stworzyła się grupa ludzi, harcerzy, studentów która dwa razy w roku, bez względu na pogodę, chce zmierzyć się z ciemnością, mapą, terenem by znaleźć małe, czasami "okrutnie" ukryte tabliczki. Większości śmiertelnikom wydaje się to bezsensowne, bezcelowe i może nawet głupie ale ten co się decyduje na spędzenie w ten sposób czasu wie, że mu się chce, że także w codziennym życiu potrafi pokonać, rozwiązać rozmaite problemy. Nie załamuje rąk lecz próbuje i to co komuś wydaje się nieosiągalne jest dla niego w zasięgu wzroku, ręki. Można te rozmyślania zakończyć harcerska maksymą - "Per aspera ad astra"
Na początku zawodów druh tradycyjnie wręczył puchary i dyplomy zwycięzcom poprzednich biegów. Meta i start "PIEROGA" były w tym samym miejscu, we wiejskiej świetlicy w Rychnowach. Miła gospodyni udostępniła nam wszystko. Było ciepło od palącego się kominka, każdy mógł przygotować sobie herbatę a nawet pooglądać telewizję.
Do rywalizacji stanęło 11 drużyn, które co 5 minut wyruszały na trasę. Kolejność startu była losowana. Wyjątkiem była młoda mama Agnieszka, która dostała od organizatora nr 1 ze względu na konieczność szybkiego powrotu do domu, do miesięcznego Piotrusia. Aga przyjechała po odbiór pucharu i bardzo chciała przejść choć kawałek trasy.
Pogoda do marszu była wprost fantastyczna. Rozgwieżdżone niebo, połówka "Łysego", brak śniegu i kilkustopniowy mróz. Aż chciało się iść. Do pokonania była około 12 kilometrowa trasa z 15 ukrytymi punktami kontrolnymi. Trzeba było ją pokonać w 7 godzin. Większość zespołów zrobiła około i ponad 25 kilometrów, powołując się na endomondo. Druh określił poziom trudności trasy na 9. Trzeba przyznać, że poziom czytania mapy, orientowania się w terenie bardzo się wyrównał i o miejscu decydowały szczegóły bądź poziom zmęczenia fizycznego lub psychicznego. Przed startem trudno było wskazać faworytów. Wygrali tym razem żołnierze, którzy jako jedyni pokonali trasę bezbłędnie.
W zawodach wzięło udział 8 dziewcząt i 25 mężczyzn. Podsumowanie tych zawodów oraz 30 poprzednich odbędzie się na kolejnych "Bielikach" w marcu 2015r.

WYNIKI NOCNYCH MARSZÓW NA ORIENTACJĘ

Miejsce Skład patrolu Punkty Czas
Banach Krzysztof
Szulżycki Kazimierz
0 324 min.
Brozdowski Przemysław
Światkowski Jacek
Światkowski Piotr
-90 412 min.
Borkowski Marek
Greczycho Adrian
Juźwiak Adam
Juźwiak Piotr
Krause Adam
-100 348 min.
4. Aleksiuk Anna
Aleksiuk Sławomir
Pozarzycki Michał
-373 433 min.
5. Kaźmierczak Julian
Kietliński Marcin
Żak Marcin
-379 439 min.
6. Faryno Daniel
Hawliczek Andrzej
-605 425 min.
7. Mazur Agata
Mazur Martyna
Mazur Jarosław
-810 396 min.
8. Klonowska Karolina
Syput Katarzyna
Typański Jakub
Typański Roman
-1080 263 min.
9. Songin Agnieszka -1130 115 min.
10. Aleksiejuk Katarzyna
Bator Kinga
Drzewiecka Idalia
Kamiński Marcin
-1260 105 min.
11 Barcikowski Łukasz
Kościn Karol
Mentos Dominik
-1260 161 min.