2007 2008 2009 2010 2011

2012 2013 2014 2015 2016

2017 2018

Wiosenne Marsze na Orientację. 20.04.2013r.

rzy słonecznej, acz wietrznej pogodzie, odbyły się 20.04.2013r. kolejne Wiosenne Marsze na Orientację. Do rywalizacji stanęło aż 20 drużyn na trzech trasach, "dla weteranów", "średniej" i "wózkowej". Łącznie na trasę wybiegły z mapą 54 osoby.
"Weterani" walczyli na najdłuższej i najtrudniejszej trasie, z punktami mylnymi. Na trasę "średnią" ruszyli mniej obyci z mapą studenci, gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych. Z dumnie podniesionymi głowami trasę "wózkową" pokonali rodzice z pociechami oraz jedna drużyna uczennic z podstawówki.
Na zawodach zabrakło tylko licealistów. Na naszą imprezę przyszli, oprócz studentów naszej Uczelni, jej absolwenci, dzieci ze Szkół Podstawowych nr 1 i 12 w Elblągu, gimnazjaliści i sympatycy naszej sekcji.
Szczególnie na trasie najtrudniejszej była zażarta, ale przyjazna rywalizacja między sekcyjnymi weteranami. O poszczególnych miejscach zadecydowały szczegóły na trasie - przesunięty azymut, najście na punkt z niewłaściwej strony itp. Na pierwszych trzech miejscach ulokowali się faworyci.
Na trasie "średniej" wygrały faworytki - "Superwłóczybutki", ale dzielnie spisały się drużyny z elbląskiej "Jedynki" zajmując trzecie i piąte miejsce. Niestety druh musiał nie klasyfikować dwóch zespołów, ponieważ przyszły na metę niekompletne, rozproszyły się na trasie.
Trasa "wózkowa" to długi spacer z półtorarocznymi "Włóczybutkami". Dzielne maluchy pokonały 2500 metrów z uśmiechem na twarzy. "Gorzej" wyglądali rodzice. Tu nie było rywalizacji a podane miejsca są tylko konieczną formalnością.
Przygodę na tej trasie przeżyły dziewczęta z SP 12, które zawędrowały aż do Dąbrowy, ale alarmowy telefon do druha, po przekroczonym czasie, doprowadził zguby do mety. Po drodze dziewczęta przygarnęły do swojej grupy ucznia z SP 1, od którego odłączyli się członkowie jego drużyny.
Na mecie młodsi uczestnicy marszów dostali od druha, w ramach regeneracji straconych kalorii, słodkiego lizaka.
Zapraszamy na Mistrzostwa PWSZ w parach, już w maju!!!