Kolejny IEEE Day za nami

Kolejny IEEE Day za nami

18 kwietnia odbył się IEEE Day zorganizowany przez Koło Naukowe IEEE Elblag Student Branch z Instytutu Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

 

Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia Dyrektora Instytutu - dr. inż. Jerzego Buriaka, który przedstawił działalność kół naukowych w Instytucie. Następnie odbyła się Ceremonia wręczenia nagród Laureatom Konkursu prac dyplomowych pod patronatem IEEE. Przypomnijmy, że I nagrodę w postaci Intel® RealSense™ Tracking Camera T265 otrzymała Pani Anna Rysicka za pracę "*Internetowy serwis sprzedaży grafik wektorowych*", a wyróżnienie w postaci Intel Neural Compute Stick 2 powered by the Intel™ Movidius™ X VPU otrzymał Pan Dawid Mienik za pracę "*Recursive model adaptation – algorytm adaptacji uczenia maszynowego w oparciu o dane statystyczne dla lokalnych wzorców binarnych*". Nagrody ufundowała firma Intel. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim Laureatom i uczestnikom konkursu!

 

Po wręczeniu nagród mogliśmy wysłuchać kilku prelekcji. Pierwsza z nich dotyczyła rokowań związanych z wdrożeniem elektromobilności w Polsce. Prelekcję poprowadził dr hab. inż. Dariusz Karkosiński, prof. nadzw. PG., który opowiedział o blaskach i cieniach e-mobilności w Polsce, przyszłości infrastruktury elektroenergetycznej czy związanej z eksploatacją samochodów elektrycznych emisji do atmosfery. Przed wykładem mogliśmy obejrzeć Nissana Leaf - samochód elektryczny, którym przyjechał Pan Profesor. Kolejne wystąpienie dotyczyło uczenia maszynowego. Pani Izabella Raulin (Intel) przybliżyła tematykę zastosowania ML w praktyce. Opowiedziała o procesie tworzenia rozwiązania, rolach członków zespołu i przydatnych narzędziach. Następnie Pan Marcin Stępnicki (Intel) opowiedział o swojej pracy jako walidator/tester. Zwrócił uwagę na niezbędne umiejętności osób pracujących w tym zawodzie: krytyczne myślenie, wnikliwość czy dokładność. Ostatnim prelegentem był Pan Grzegorz Netel, który opowiedział, jak łączy pracę w Intelu ze studiowaniem w naszym Instytucie. Nie jest łatwo, ale można!

 

Na koniec wydarzenia zorganizowaliśmy konkurs dla najlepszych słuchaczy. Nagrody ufundowało nasze koło naukowe oraz firma Intel. Wyniki konkursu:

I miejsce - Damian Gul

II miejsce - Tomasz Worotnicki

III miejsce - Łukasz Ćwiek (członek naszego koła)

Gratulujemy!

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom za zaszczycenie nas swoją obecnością i ciekawe wystąpienia.

Koło Naukowe IEEE Elblag Student Branch


Data publikacji: 29 kwietnia 2019


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry