Polska Nagroda Innowacyjności 2018

Miło nam poinformować, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu znalazła się w gronie najbardziej innowacyjnych podmiotów w Polsce i otrzymała Polską Nagrodę Innowacyjności 2018.

Polska Nagroda Innowacyjności jest programem gospodarczym prowadzonym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości i redakcję „Forum Przedsiębiorczości” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Nagrodę otrzymują najbardziej innowacyjne oraz kreatywne uczelnie, instytuty, firmy i instytucje, których działalność prowadzi do wprowadzenia nowatorskich rozwiązań. To podmioty, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, przyczyniając się do jej rozwoju. Nagrody są wyrazem uznania dla prowadzonej działalności i uhonorowaniem jej sukcesów.

Za najbardziej innowacyjny nasz produkt uznano system praktyk zawodowych, który legł u podstaw koncepcyjnego pozakonkursowego projektu p.n.: „Projekt Pilotażowych Praktyk Zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych”. Projektem administracyjnie prowadzonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego objęto ponad 35 uczelni, przede wszystkim wyższych szkół zawodowych w całej Polsce. Kwota finansowania wynosi 135 mln zł.

Osiągnięcia nominowanych do PNI są prezentowane każdego miesiąca na łamach papierowego i internetowego wydania „Forum Przedsiębiorczości”. Udział w programie jest zatem doskonałą okazją do promowania ciekawych, nowatorskich rozwiązań – między innymi tych z wykorzystaniem pieniędzy unijnych.

Wręczenie nagród laureatom miało miejsce na uroczystej gali Międzynarodowych Targów Poznańskich w trakcie Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. W dotychczasowych edycjach programu wyróżniono kilkadziesiąt najlepszych jednostek badawczo-rozwojowych, uczelni, a także innowacyjnych firm w naszym kraju.

Pozostałe nagrody, wyróżnienia i certyfikaty otrzymane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu: Uczelnia Liderów (w latach 2011-2018), U-MULTIRANK, ISO 9001, EuroSymbol Synergii Nauki i Biznesu, status Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Pearson, Ministerialne nagrody dla Instytutu Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego, wyróżnienie przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, wysokie pozycje w rankingach miesięczników „Perspektywy” i „Rzeczpospolita”.


Data publikacji: 26 września 2018


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry