XIX Mistrzostwa PWSZ w Marszach na Orientację

I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII. XIII. XIV. XV. XVI. XVII. XVIII. XIX. XX.

XIX Otwarte Mistrzostwa PWSZ w Elblągu
w Marszach na Orientację w parach.- 19.05.2018r.

sobotę 19 maja 2018r. odbyły się XIX Otwarte Mistrzostwa PWSZ w Elblągu w Marszach na Orientację parami. Miejscem zawodów była Bażantarnia.
Przy pięknej pogodzie na 4 trasy wyruszyło co 7 minut 12 zespołów. Każdy zespół na pokonanie trasy miał 120 minut.
Zawodnicy startujący w kategorii męskiej mieli potwierdzić znalezienie 24 punktów kontrolnych, ekipy kategorii żeńskiej 16 a drużyny kategorii mieszanej 20 PKT. Druh zbudował jeszcze trasę rodzinną, na której ukrył 9 PKT. W tej kategorii była najbardziej wyrównana walka.
Kategorię żeńską wygrały studentki Instytutu Pedagogiczno-Językowego - Michalina Orzeł i Agnieszka Piasek. W kategorii mieszanej tryumfowali mieszkańcy Elbląga - Martyna i Jarek Mazurowie (córka i tata). Zwycięzcami kategorii męskiej byli absolwenci naszej Uczelni - Marcin Kietliński (IP) i Daniel Faryno (IIS).
Trzy rodzinki, które startowały w kategorii rodzinnej to małżeństwa absolwentek i absolwentów naszej PWSZ-tki. Co prawda nie wszystkie rodzy były na zawodach w komplecie ale rodzice wraz z dziećmi są nadal członkami sekcji turystycznej "Włóczybuty".
Pierwsze miejsce w kategorii rodzinnej zajął Wojtek Świetoń (IP) z żoną Karoliną (IPJ) i dziećmi Gabrysią i Bartkiem. Zaraz za nimi na mecie pojawił się Krzysiek Niewczas (IP) z synem Natanem a trzecie miejsce wywalczyli Krzysiek Borzęcki (IE) i jego synek Mateusz. Aktualni nasi studenci zajęli kolejne miejsca i odgrażali się, że za rok pokonają weteranów.